اصفهان قادر به انجام بسیاری از ماموریتهای سازمان میراث فرهنگی در سطح ملی است

اصفهان قادر به انجام بسیاری از ماموریتهای سازمان میراث فرهنگی در سطح ملی است

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان شب گذشته در اولین نشست هم اندیشی شورای سیاستگذاری گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان و در جمع فعالان گردشگری و هنرمندان گفت: اصفهان قادر به انجام بسیاری از ماموریتهای سازمان میراث فرهنگی در سطح ملی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ شب گذشته 14 آذرماه اولین نشست شورای سیاستگذاری توسعه گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با حضور فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، "نصیر ملت" رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر اصفهان، جمعی از مدیران اداره کل و همچنین با حضور هنرمندان صنایع دستی و فعالان گردشگری استان اصفهان برگزار گردید.
در این نشست فریدون الله یاری با ایراد سخنانی ضمن ابراز مسرت از حضور گسترده مسئولان و فعالان گردشگری و همچنین هنرمندان صنایع دستی استان در این نشست ابراز امیدواری کرد تا این نشست فرصتی مناسب برای هم اندیشی در راستای توسعه استان بر محور گردشگری باشد.
او در ادامه سخنانش با تاکید بر نقش گردشگری و صنایع دستی در توسعه اقتصادی و فرهنگی استان اصفهان گفت: خوشبختانه امروز شاهدیم علی رغم تمامی مشگلات، نقش گردشگری در توسعه اقتصادی در تمامی مناطق استان نهادینه شده به گونه ائی که هم اکنون هزاران خانواده از دور افتاده ترین مناطق استان همچون خور و بیابانک تا مرکز استان از طریق توسعه گردشگری امورات خود را می گذرانند.
او در همین زمینه ادامه داد و گفت: بدون شک همزمان با نهادینه شدن گردشگری باید به توسعه پایدار هم بیندیشیم، روی همین اصل انتظار می رود تا با تداوم نشستهای اینچنینی ایده های دوستداران میراث فرهنگی، هنرمندان صنایع دستی و فعالان گردشگری و حتی مسئولان نهادهای مرتبط را اخذ و از این طریق به توسعه دست یابیم، زیرا معتقدیم ایده های فعالان گردشگری، سرمایه ائی ارزشمند برای ما در راستای دست یابی به توسعه پایدار بشمار می رود.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه با اشاره به دستاوردهای سازمان در 40 سال اخیر پس از دوران انقلاب تاکید کرد: آمارهای موجود نشان می دهد تا پایان سال 1355 تنها 23 هتل در استان اصفهان موجود بود که هم اکنون با تلاشهای همه دوستان این تعداد به بیش از 110 هتل و بیش از 350 اقامتگاه بومگردی افزایش یافته.
او همچنین گفت: هم اکنون در استان اصفهان بیش از 50 هزار نفر هنرمند صنایع دستی شاغلند که توانسته ایم آمار ثبت این هنرمندان را از 6هزار نفر به 40 هزار نفر افزایش دهیم و این در حالی است که با بکار گیری شیوه های نوین فروش صنایع دستی، هم اکنون 38 شرکت در استان اصفهان در کنار فروش سنتی صنایع دستی، به صورت الکترونیک به فروش نوین صنایع دستی روی آورده اند.
الله یاری در ادامه سخنانش تاکید کرد: معتقدیم جهت دست یابی به توسعه پایدار از موقعیت خوبی برخوردار هستیم، لکن مشگلاتی در این زمینه همچون بروز تحریمهای ناعادلانه، نوسانات ارز، برخی قوانین دست و پاگیر، عدم هماهنگی میان دستگاه ها و ارگانهای مرتبط با میراث فرهنگی وجود دارد که باید تلاش کنیم با تدبیر و هم اندیشی این مشگلات را رفع نمائیم و این در حالی است که هم اکنون علی رغم تمامی این مشگلات سرمایه گذاران در صنعت گردشگری همچنان امیدوار و فعالانه در پهنه استان مشغول فعالیت هستند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در پایان سخنانش از تمامی نهادهای ذی ربط درخواست کرد تا در راستای رفع مشگلات و موانع موجود و همچنین حمایت از بخش خصوصی فعالانه تر به فعالیتهای خود ادامه دهند.

برچسب ها :